Híreink

Közgyűlés – 2024

Megjelent a közgyűlés meghívója és előterjesztései az aktuális könyvtárban (Dokumentumok/Közgyűlési+közhasznúsági/2024-es közgyűlési előterjesztések), vagy >>ide<< kattintva.

Katasztrófavédelmi ifjúsági verseny – 2024

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség április 26-án rendezte meg a felmenő rendszerű katasztrófavédelmi ifjúsági versenyét tizenegy csapat részvételével. A koronavírus-járványt követően már második alkalommal került sor a megmérettetésre, amelybe a helyi fordulók legjobbjai kerülhettek be. A legnépesebb helyi verseny Jászberényben volt, ahol 17 csapat indult.

A Szolnoki Tiszaligeti Turisztikai és Szabadidő Központban megtartott rendezvényen hat középiskolás és öt általános iskolás csapat adott számot felkészültségéről. Az állomások a katasztrófavédelem feladatrendszerének teljes vertikumát lefedték: a katasztrófavédelmi teszt kitöltését követően a tűzoltósági állomáson tűzvédelmi teszt megoldása, illetve füsttel telített helyiségben való kutatás és sugárszerelés volt a feladat; az iparbiztonsági állomáson pedig egy, a Mol Nyrt. által biztosított, veszélyes anyagot szállító jármű jelöléseit kellett felismerni. A polgári védelmi megállóhelyen homokzsák-töltés és nyúlgát-építés, valamint mentőkötél csomózása jelentette a kihívást, de környezetvédelemmel kapcsolatos feladatok is vártak a fiatalokra egy külön állomáson. A katasztrófavédelem mellett a társ- és együttműködő szervezetek is képviseltették magukat egy-egy állomással: a Magyar Honvédség lövészeti és tájékozódási feladatokat adott a résztvevőknek, az Országos Mentőszolgálat pedig elsősegélynyújtási ismeretekre volt kíváncsi. Az EuropeDirect szolnoki irodája Európai Uniós ismeretekkel kapcsolatban tett fel kérdéseket, míg a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Balesetmegelőzési Bizottság egy közlekedésbiztonsági teszttel készült, a csapatok biológiai tudását pedig a vármegyei kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya mérte fel.

A győztes tekintetében a tavalyi versenyhez képest nem volt változás, ugyanis mindkét kategóriában a Mezőtúri Református Kollégium csapata zsebelte be az első helyezést, és ezzel egy évig őrizheti a verseny vándorkupáját. Emellett több különdíj is gazdára talált a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Tűzoltók Szövetsége, Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata, illetve az EuropeDirect iroda felajánlásából. A vármegyei kormányhivatal különdíj gyanánt minden csapatot megajándékozott egy-egy tortával.

A versenyt jövőre is szeretné megrendezi a szövetség, tekintettel arra, hogy a visszajelzések alapján a diákok és a pedagógusok is igénylik az ilyen jellegű versengést, amely növeli a fiatalok felkészültségét.

A verseny szervezésében és a díjazásban támogatást nyújtott a Nemzeti Együttműködési Alap, az AC-DC Logisztikai Part Zrt., az Agrolabor Kft., a Béres Gyógyszergyár Zrt., a COOP Szolnok Kereskedelmi Zrt., a Tisza Coop Zrt., a Derula Gyártó és Kereskedelmi Kft., a Drenik Hungary Kft., a REI Hűtőipari és Ingatlanhasznosító Kft., a McHale Hungária Kft., a Messer Hungarogáz Kft., a NEFAG Zrt., a Szolvegy Vegyipari Kft., a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Gazdakörök Szövetsége és a KITE Aprómag Kft.


A katasztrófavédelem is várta az érdeklődőket az Utazás Kiállításon

Április 19-20-án rendezték meg a 25. Szolnoki Utazás Kiállítást az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban és a Hild János téren. Az eseményen a hazai települések képviselői mellett a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság, valamint a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség.

A látogatókat a bizottság tűzvédelmi teszttel, illetve kézműves foglalkozással várta. A polgári védelmi szövetség a saját múzeumának kiállítási darabjait hozta el a tárlatra.

A legnagyobb sikert egyértelműen a tűzmegelőzési bizottság virtuálisvalóság-szemüvege aratta, melynek segítségével az érdeklődők egy lakástűz oltását követhették nyomon úgy, mintha maguk is az esemény résztvevői között lettek volna.

Eredeti cikk és fotók: JNSZ VMKI

Elismerések a polgári védelem világnapja alkalmából

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Polgári Védelmi Szövetség a polgári védelem világnapja alkalmából ünnepséget tartott 2024. március 01-én, 11 órai kezdettel a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság épületében.

A megemlékezést Tatár Pál nyugállományú tűzoltó ezredes, a szövetség elnőke nyitotta meg, aki ünnepi beszédét a történelmi előzmények felelevenítésével kezdte, majd beszélt a szervezet és feladatrendszer folyamatos változásáról, illetve szót ejtett a jelenkor biztonsági kihívásairól és az ezekhez történő alkalmazkodás feladatairól.

Hangsúlyozta, hogy a katasztrófák elleni védekezésben igazán csak akkor tudunk eredményesek lenni, ha összefogunk és közösségi szinten teszünk a biztonságunk érdekében.  Köszönetet mondott a polgári védelmi feladatok ellátásában közreműködő minden hivatásos és önkéntes szervezet tagságának, a köteles és önkéntes polgári védelmi szervezetek tagjainak, a civil szervezetek tagságának, a vármegye valamennyi polgármesterének, a védelmi bizottságok vezetőinek és tagjainak, a veszélyt nem ismerő, vonulós tűzoltóknak, valamint a rendvédelmi szervek, a honvédség és az ágazati védekezési szervek állományának.

Ezt követően díjak átadására került sor. A Szövetség plaketteket adományozott nagylelkű támogatói részére, akik a megyei katasztrófavédelmi ifjúsági versenyek megrendezését 2017, illetve 2019 óta adományaikkal folyamatosan segítik, ezzel lehetővé téve, hogy a Szövetség a tanulók részére színvonalas, vonzó díjazással járó katasztrófavédelmi versenyeket szervezhessen. Plakett elismerésben részesült a Drenik Hungary Kft., amelyet Kampel Lajos ügyvezető igazgató vett át, illetve a Tóth és Fiai Kft.

A polgári védelem területén, aktív állományban teljesített több mint 40 éves munkájáért, valamint a Szövetség tagjaként 11 éve végzett kiemelkedő civil szervezeti tevékenységéért plakett elismerésben részesült még Kun Istvánné Asszony, aki több mint 40 évet dolgozott a Katasztrófavédelemnél, illetve annak elődszervezeteinél, így a Megyei Polgári Védelmi Parancsnokság állományában is. Kiemelkedő tudással és szorgalommal végezte a rábízott ügyviteli feladatokat. Pályafutása során számtalan jutalomban és dicséretben részesült. Nyugdíjba vonulását követően sem szakadt el a szervezettől, a mai napig jelentős részt vállal a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Polgári Védelmi Szövetség működésében, sok más adminisztrációs feladat mellett a könyvelést előkészítő számviteli feladatokat is ellátja, valamint tevékenyen részt vesz a légoltalmi kiállítás működtetésében.

A Szövetség elismerésben részesítette Bodó István Urat, a polgári védelem és a katasztrófavédelem települési vonatkozású feladatainak magas színvonalon történő ellátásáért. Bodó István 2012 óta végzi Kunhegyesen közbiztonsági referensi feladatait. Megbízhatóan és lelkiismeretesen koordinálja a településen jelentkező, jogszabályokban előírt, valamint soron kívüli katasztrófavédelmi, polgári védelmi feladatokat. Tapasztalata és szaktudása nagyban hozzájárul Kunhegyes város közbiztonságához. Napi rendszerességű, szoros kapcsolatot tart a hivatásos katasztrófavédelmi szervekkel, valamint a katasztrófák elleni védekezésben közreműködő más szervekkel és szervezetekkel. Aktívan segítette a KAKAT járási önkéntes mentőcsoport létrejöttét és a gyakorlatokon való sikeres részvételét. Részt vett az elmúlt évtizedek kiemelt belvizes eseményeit követő kárfelmérés és kárenyhítés folyamatában is. Jeles képviselője az ifjúságfelkészítésnek. A katasztrófavédelmi tevékenységén kívül számtalan röplabda bajnokot nevelt és készített fel a településen működő szakosztály tagjai közül.

A rendezvény folytatásaként Nyitrai László által alapított díjak átadására került sor:

Nyitrai László, a Szövetség tagja 2023-ban alapította a „Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Polgári Védelmi Vándordíjat”, amelyet minden évben 2 fő: 1 fő civil és 1 fő hivatásos állományban lévő kaphat meg egy 5 fős kuratórium döntése alapján.

Az elismerést azok a polgári védelmi területen tevékenykedők kaphatják, akik hivatásosként, illetve civil személy vagy szervezetként kimagasló tevékenységet nyújtottak a megelőző évben. Munkájukkal hozzájárultak a közvetlen környezetük, továbbá a vármegyében élők közbiztonságának javításához és fenntartásához.

Civil kategóriában a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Vándordíjat az idén Szűcs István Úr vehette át, a tanulóifjúság polgári védelmi és katasztrófavédelmi felkészítése területén végzett kiemelkedő munkájáért.

Szűcs István évtizedek óta pedagógusként végez kiemelkedő munkát Mezőtúron. Munkájára mindenkor jellemző volt az elhivatottság, a gyermekek szeretete. Mindig arra törekedett, hogy minél többet átadhasson tudásából. Tevékenysége során a legfontosabb feladatának az ifjúságfelkészítéssel összefüggő feladatokat tartotta. Oszlopos tagja a rendészeti pályára előkészítő képzésnek. A fiatalokat eredményesen készíti fel mind a honvédelmi, mind a rendészeti, katasztrófavédelmi versenyekre, ahonnan számos alkalommal érkeztek haza dobogós helyezéssel, 2023-ban az általános és középiskolai katasztrófavédelmi ifjúsági versenyt megnyerték az általa mentorált csapatok, maguk mögé utasítva nagy múltú rendészeti szakközépiskolákat is.

Hivatásos kategóriában a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Vándordíjat az idén Báthor Pál tű. alezredes Úr kapta meg, ifjúságfelkészítési és az önkéntes mentőszervezetek támogatása területén kifejtett kiemelkedő tevékenységéért.

Báthor Pál tű. alezredes Úr a hivatásos szolgálat mellett a Jászapáti Önkéntes Tűzoltó Egyesület parancsnokaként is tevékenykedik. Kiemelt szerepe volt a Járási Önkéntes Mentőcsoport megalakításában, tagtoborzásában, azt követően pedig a mentőcsoport veszélyhelyzetekre történő felkészítésében. A szervezetek 2023. évi nemzeti minősítésének, valamint újraminősítésének megszervezésében és végrehajtásában is aktív szerepet vállalt. Kimagasló szakmai tudásával segíti a térség önkéntes tűzoltó egyesületeinek munkáját, az önkéntes csoportok felkészítését. A tanulóifjúság, valamint a lakosság katasztrófavédelmi felkészítését is kiemelkedő aktivitással végezi.  Mentorálásával a jászapáti általános- és középiskolások – évekre visszanyúlóan – kiválóan szerepeltek a katasztrófavédelmi ifjúsági versenyeken, dicsőséget szerezve ezzel megyénknek és a jászsági térségnek.

A megyeszékhely bombázására emlékeztek

Hetvenkilenc évvel ezelőtt, 1944. június 2-án került sor a szolnoki vasútállomás II. világháborús bombázására, amely az egész világégés egyik legpusztítóbb erejű harci cselekménye volt. Az áldozatokra és a mentésben résztvevőkre emlékezve tartott koszorúzást ebből az alkalomból pénteken a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség.

Az eseményen dr. Berki Imre, a Katasztrófavédelem Központi Múzeumának igazgatója elevenítette fel az akkori történéseket. Elmondta, hogy a két világháború között megalakult, a lakosság védelmét előtérbe helyező Légoltalmi Liga a katasztrófavédelem előfutárának tekinthető, hiszen a polgári védelem és a tűzoltóság szakemberei már ekkor együtt dolgoztak a lakosság biztonságáért. Az akkori eseményekről szólva kiemelte: a támadás során közel százhatvan repülőgép mintegy 870 bombát dobott a szolnoki vasútállomás területére, melynek következtében több mint 1.100 ember vesztette életét. 

Ezt követően a „Légoltalomtól a katasztrófavédelemig” című kiállításnak otthont adó, egykori légoltalmi óvóhely falán elhelyezett emléktáblát koszorúzta meg Ligeti József, Szolnok Vármegyei Jogú Város önkormányzati képviselője; Bihari Hunor alezredes, az MH Kiss József 86. Helikopterdandár Hadműveleti Központjának parancsnoka; Kratkovszki Norbert, a szolnoki vasútállomás állomásfőnöke; illetve Tatár Pál nyá. tű. ezredes, a szövetség elnöke.

Forrás és fotók: https://jasz.katasztrofavedelem.hu/24789/hirek/275942/a-megyeszekhely-bombazasara-emlekeztek

M E G H Í V Ó

A Jász- Nagykun Szolnok Megyei Polgári Védelmi Szövetség vezetősége tisztelettel meghívja Önt 2023. május 24-én, szerdán 13.00 órai kezdettel megrendezendő közgyűlésére!

Helye: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tanácsterme (Szolnok, József Attila u. 14. III. emelet, balra)

Tervezett napirend:

1. Beszámoló jelentés a 2022. évben végzett munkáról, a 2023. év legfontosabb célkitűzései

2. Felügyelő bizottság tájékoztatója

3. Mérlegbeszámoló és közhasznúsági jelentés elfogadása

4. Egyéb tájékoztatók

Tisztelettel kérem polgármester, illetve magánszemély tagjainkat, hogy elfoglaltságuk esetén szavazati joggal is rendelkező megbízott jelenlétéről gondoskodni szíveskedjenek, mivel a határozatképesség biztosítása a rövid OBH beadási határidők miatt nagyon fontos!

(A meghatalmazás minták és a teljes szövegű meghívó INNEN letölthető.)

——————————————————————-

Tűzoltónapi központi ünnepség

A hivatásos katasztrófavédelem minden évben ünnepélyes állománygyűlésen emlékezik meg Szent Flórián, a tüzes mesterségek védőszentjének napjáról. Az idén is többen vehettek át elismerést a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság május 3-i, központi tűzoltónapi ünnepségén.

A rendezvényen megjelentek a főigazgatóság és a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóságok vezető. Ünnepi beszédet Sándor László tűzoltó alezredes, tűzoltósági főosztályvezető mondott, amelyet Szent Flórián imájával kezdett. Köszöntőjében ezután felidézte a mai Ausztria területén született, tehetséges katonának bizonyuló római légiós életét és halálát. Szólt arról a momentumról is, amely után megszületett a legenda az általa vezetett erődben kitört tűzvészről, annak megfékezéséről. „Katonái, akik közül többeket a legszörnyűbb tűzhaláltól mentett meg, Flórián emberfeletti, isteni erejének tulajdonították a tűz eloltását, s hírét szájról szájra adva megszületett a Flórián-legenda, melynek leglényegesebb eleme, hogy Flórián pusztán hite erejével, az imádság erejével képes volt megfékezni a tüzet.” – mondta az alezredes. Sándor László beszélt arról is, hogy Flóriánt nyíltan megvallott kereszténységéért fogták és ítélték el, majd 304. május 4-én egy kővel a nyakában az Enns folyóba dobták. 

Az alezredes beszédében úgy fogalmazott, a tűzoltók segítségnyújtásból, szolidaritásból, összefogásból, bátorságból és önzetlenségből mutatnak példát. „És a példamutatás nem áll meg az országhatároknál. Elég csak a februárban Törökországot és Szíriát ért szörnyű természeti katasztrófára gondolnunk, amikor a mieink az elsők között ajánlották fel segítségüket, és élen jártak a mentésben, ezáltal nemzetközi elismerést kivívva.” – tette hozzá a főosztályvezető. 

Végezetül arról beszélt, hogy mit üzen mai utódainak Szent Flórián. Úgy fogalmazott: „… hivatástudattal és hittel végezni vállalt feladatunkat, felvértezve magunkat azokkal a hagyományokkal, amelyeket elődeink hagytak ránk örökül.” 

Az ünnepi szavak után a Katasztrófavédelem Központi Zenekara adott ünnepi műsort. Elhangzott Barsvári Józseftől a Magyar tűzoltók indulója, Ted Huggens műve, a Largo alla Barocco, illetve Johannes Brahms VI. Magyar tánca. 

Ezt követően dr. Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója elismeréseket adott át, az arra érdemes kollégák előléptetést, ajándéktárgyat, dicséretet, jutalmat vehettek át.

Dr. Pintér Sándor, Magyarország belügyminisztere hosszú időn át végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként a Tűzoltóság Napja alkalmából tűzoltósági tanácsosi címet adományozott Lagzi-Kovács Balázs tűzoltó főtörzsőrmesternek, a Jászberényi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság szerparancsnokának; valamint Pintér Sándor Gábor tűzoltó századosnak, a Karcagi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság szolgálatparancsnokának.

Belügyminiszter úr a katasztrófavédelem területén önkéntesen végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként a Katasztrófavédelem Önkéntes Támogatásáért Emlékérmet adományozott Kovács Antal nyugállományú polgári védelmi alezredesnek, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség tagjának.

Dr. Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója beosztásában hosszú időn át végzett kiemelkedő munkája elismeréseként dicséretben és jutalomban részesítette Boza Gyulát, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szakügyintézőjét, illetve Soltész Ferencet, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság osztályvezetőjét.

Forrás és képek: https://jasz.katasztrofavedelem.hu/24789/hirek/275312/tuzoltonapi-kozponti-unnepseg

———————————————-
Elismerések a Polgári Védelem Világnapján

2023. március 01.

Március elseje a Nemzetközi Polgári Védelmi Nap, ebből az alkalomból tartott ünnepséget szerdán a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatósággal közösen.

A rendezvény nyitányaként Tatár Pál nyugállományú tűzoltó ezredes, a szövetség elnöke köszöntötte a megjelenteket. Elmondta, hogy az elmúlt időszakban az éghajlatváltozás miatt megnőtt a természeti katasztrófák kockázata, illetve megjelent egy számos áldozatot szedő világjárvány, amely miatt a mostani megemlékezés légköre is együttérzőbb lett. Hozzátette, hogy az állampolgárok életének és anyagi javainak védelméhez a szövetség tagsága is hozzá kíván járulni, együttműködve a hivatásos katasztrófavédelmi szervvel és más civil szervezetekkel, és megköszönte a polgári védelem rendszerében dolgozók fáradtságos munkáját.

Ezt követően elismeréseket adott át Tatár Pál. A szövetség emlékplakettjét ebben az esztendőben Szabó József, Kőtelek közbiztonsági referense, valamint Joó-Kovács Balázs, Jászboldogháza közbiztonsági referense vehette át.

Szabó József Úr közel két évtizede látja el a védelmi később közbiztonsági referensi feladatokat magukban foglaló beosztásait Kőtelek Községben. A település I. katasztrófavédelmi osztályba sorolt település, mely emiatt különösen nagyszámú védelmi igazgatási, polgári védelmi, katasztrófavédelmi feladatot jelent a mindennapokban is. Szabó József meglévő munkahelyi kötelezettségei mellett is elhivatottan és teljes lelkiismerettel végzi és végezte referensi feladatait. Személye jól példázza a helyi együttműködést akként, hogy közreműködésével alakult meg a Kőtelek ÖTE bázisán a Kőtelek Önkéntes Mentőcsoport. Referensi beosztásából adódó feladatait is meghaladó szerepvállalása révén személye a település, és a térség biztonságának megkerülhetetlen részévé vált.

Joó-Kovács Balázs Úr Jászboldogháza Község közbiztonsági referense több évtizede segíti a katasztrófavédelem szakmai tevékenységét. Referensi feladatait kiegyensúlyozottan, megbízhatóan, gyorsan és kimagasló hozzáértéssel látja el. Segítőkészségére, tudására, mind a káresemények felszámolása során, mind pedig az arra történő felkészülések alkalmával, bármikor számíthatnak a hivatásos szakemberek. A tanulóifjúság, valamint a lakosság, továbbá a köteles polgári védelmi szervezetek katasztrófavédelmi felkészítésében is aktív szerepet vállal. Közreműködött a Berény Járási Önkéntes Mentőcsoport megalakításában, a község egyesületének mentőcsoportba történő delegálásával, önkéntes szerepvállalásával.

Idén első alkalommal adták át a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Vándordíjat, melyet Nyitrai László tűzoltó zászlós alapított. Az elismerést azok vehetik át, akik hivatásos állományban, civil személyként vagy szervezetként a polgári védelem területén kimagasló tevékenységet végeztek a megelőző esztendőben. A díjjal járó jutalmakat 2023-ban Papp János tűzoltó százados, a Mezőtúri Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság parancsnokhelyettese – és a HUNOR hivatásos mentőszervezet tagja -, valamint Fábi Bálint, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgári Védelmi Szövetség tagja érdemelte ki.

Papp János tű. százados Úr 2008. július 01-e óta teljesít tűzoltói szolgálatot a Mezőtúri Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság személyi állományában. Bár polgári felsőfokú végzettséggel rendelkezett a felszerelés időpontjában, az alapfokú tűzoltóképző tanfolyam eredményes elvégzése után, vonulós tűzoltóként kezdte el a pályafutását. Beosztott tűzoltóként minden esetben tevékenyen vett részt a Tűzoltó-parancsnokság éppen aktuális mentési munkálataiban. 2012. 04. 01. óta parancsnok-helyettesi feladatokat lát el. A rendészeti szervező – tűzoltószervező szakképesítés-elágazás tanfolyamot kiváló eredménnyel végezte el. Teljesítményére kezdetektől fogva jellemző a precíz, pontos munkavégzés, a feladatokat legjobb tudása szerint maradéktalanul végrehajtja. Kiemelt figyelmet szentel a személyi állomány képzésének, felkészítésének. Szakmai tudását a munka mellett tűzoltóversenyeken is kamatoztatja. 2016. óta tagja a megyei PV szövetségnek, melynek segítségével, hazai és nemzetiközi TFA versenyeken is bizonyíthatta rátermettségét, elhivatottságát. Állandó tagja a Tűzoltó-parancsnokság szakmai versenycsapatának, valamint a Magyar Tűzoltósport Egyesületnek. Ezeket a nem mindennapi felkészültséget igénylő megmérettetéseket mindannyiszor kiemelkedő eredménnyel zárja, példát mutatva bajtársainak és elismerést szerezve Hazánknak. Elhivatottságát jelzi, hogy a HUNOR Mentőcsapatnak kezdetektől fogva tagja, ahol szintén kiemelkedően pontos, precíz munkát végez, feladatait önállóan látja el. A sajnálatos törökországi katasztrófa kapcsán, éles bevetésben vett részt 2023. februárjában.

Fábi Bálint életkorát meghazudtolóan, nagy nyitottsággal és szakmai alázattal lett tagja Múzeumunk csapatának. Bálint az Iskolai Közösségi Szolgálat keretein belül a kötelező 50 órát letudva sem hagyott el bennünket, hanem mindezek után is, önzetlenül, szabadidejét felajánlva, beállt sorainkba. Érdeklődő és elhivatott fiatalemberként ismerte meg hivatásunk elmúlt több évtizedes történetét, melyet ezek után több alkalommal is nagyszerűen prezentált múzeumunk termeiben. Bálint egyaránt rész vesz a kiállítás havi rendszerességű nyitvatartásának biztosításában és elévülhetetlen érdemei vannak a Múzeumok Éjszakájának lebonyolításában. Neki köszönhetően megújult és új platformra került kiállításunk tárgyi darabjainak leltárba vétele és nyilvántartásaink digitalizálása.